Холтерівське моніторування

rx online

Дане обстеження проводиться на базі кардіологічного відділення стаціонару. Розшифрування даних проводить лікар-кардіолог досвід роботи якого перевищує 30 років.

Для отримання додаткової інформації звертатися до лікаря-кардіолога кардіологічного відділення лікарня або за тел. (057) 725-54- 73.

Холтерівське моніторування серця (добове моніторування ЕКГ і АТ) – метод безперервного запису електрокардіограми (ЕКГ) і вимірювання артеріального тиску протягом доби або більш тривалого часу за допомогою переносних кардіореєстраторів (моніторів).

Суть дослідження полягає в постійній записи ЕКГ на карту пам’яті, що знаходиться в пристрою. Після обробки цього запису на комп’ютері лікар функціональної діагностики дає висновок про ритм, його порушення, ішемічних змінах, наявності пауз.

Добове моніторування ЕКГ виявляє:

 • вид ритму серця і частоту серцевих скорочень;
 • порушення ритму (екстрасистоли, пароксизмальні порушення ритму, паузи);
 • ішемічні зміни ЕКГ, викликані ІХС;
 • варіабельність ритму серця.

Добове моніторування ЕКГ застосовується у наступних ситуаціях:

 • діагностика аритмій при скаргах на часте або повільне серцебиття, перебої в роботі серця, нерітмічний пульс, епізоди запаморочення, сильну слабкість або втрати свідомості, відчуття зупинки серця;
 • діагностика ішемії (кисневого голодування) міокарда при скаргах на давлячиі, стискаючі, пекучі болі за грудиною, особливо при навантаженні, скарги на відчуття “клубка в горлі”;
 • контроль роботи встановленого електрокардіостимулятора;
 • спостереження за станом пацієнта в динаміці, в тому числі контроль ефективності лікування.

Добове моніторування артеріального тиску дозволяє виявити “приховану” артеріальну гіпертензію, залежність коливань артеріального тиску протягом доби, фізичного навантаження і тим самим, дозволяє правильно поставити діагноз і призначити адекватне лікування.

                   Показання

 1. Скарги на епізоди запаморочення, втрати свідомості, порушення ритму серця.
 2. Обстеження при перенесеному інфаркті міокарда, гіпертрофічній кардіоміопатії, інших важких хворобах серця.
 3. Синдром WPW, синдром подовженого інтервалу Q-T.
 4. Підозра на безсимптомну ішемію міокарда.
 5. Підозра на синдром нічного апное (застосовується спеціальна програма для аналізу апное).
 6. Контроль роботи кардіостимулятора.

                 Протипоказання

Добове моніторування ЕКГ не показано при гострих запальних захворюваннях шкіри грудної клітки. Інших існуючих обмежень для цього дослідження немає. Воно може проводитися в будь-якому віці і при будь-яких супутніх захворюваннях.

Обстеження проводяться за направленням лікаря та попереднім записом